Pojištění letadel

Na této stránce si může pilot nechat vypracovat nabídku na pojištění svého letadla.

Než začněte vyplňovat dotazník, dovolím si uvést několik důležitých informací o pojištění letadel. Dle zákona 170/2018 Sb. o distribuci pojištění a zajištění spadá pojištění letadel do pojištění Velkých rizik. Pro distribuci tohoto pojištění je nutná nejvyšší zkouška odborné způsobilosti. Pokud ji máte, můžete pojistit, třeba Temelín, obrazně řečeno. Tato pojištění sjednávám z pozice pojistného makléře, která mi umožní za Vás jednat z pojišťovnami, které poskytují pojištění letadel a aktivně vyjednávat o ceně za pojištění. Abych mohl tuto činnost vykonávat, potřebuji k tomuto Vaše zplnomocnění. Zplnomocnění si prosím stáhněte ZDE. Vyplněnou a podepsanou plnou moc prosím přiložte před odeslání formuláře k tomu určeným tlačítkem. Bez plné moci Vám bohužel nemohu předložit adekvátní a platnou nabídku od pojišťoven. Ani jinou kalkulaci.

V dalším odstavci popíši proces oceňování v pojišťovnách. Každá poptávka na dané letadlo se v pojišťovně eviduje. Je-li vydána nabídka na pojištění pro jiného pojišťovacího zprostředkovatele nebo makléře, automaticky obdrží každý další žadatel o nacenění stejnou nabídku a další vyjednávání je již ve většině případů zbytečné. Tyto případy řeším každý rok několikrát. Obdržím od pojišťovny dobrou nabídku a v zápětí přijde žádost o její storno a přijde nabídka vyšší s odůvodněním, že klientovi již byla předložena nabídka skrz jiného pojišťovacího zprostředkovatele. Pojištěním letadel se zabývám od roku 2003 a ještě nikdy se mi nestalo, že mi pojišťovna poslala druhou nabídku, která by byla levnější. Pojišťovny nestojí o „válku“ mezi jednotlivým zprostředkovateli a řešení stížností, že někdo dostal lepší nabídku a jeho znevýhodnil. A tento postup je velmi účinná prevence před stížnostmi. Je to práce, jako každá jiná a zprostředkovateli za ní náleží odměna, kterou vyplácí pojišťovna. Tu dostane samozřejmě ten, kdo ji nakonec sjedná. Ostatní jen odvedli svou práci bez nároku na odměnu. Pro Vás jako klienta je vždy výhodnější, když za Vás vyjednává podmínky jeden člověk. Tento člověk by měl mít především přehled v pojištění letadel a zkušenosti z tohoto segmentu trhu. Pokud Vám někdo levně pojistil auto, neznamená to, že Vám automaticky pojistí nejlevněji i Vaše letadlo. Poptáním stejného pojištění u více pojišťovacích zprostředkovatelů je především nevýhodné většinou jen pro klienta. Vyšší pojistné znamená vyšší odměnu pro sjednatele. Pokud vás moje upřímnost nevyděsila a chcete se mnou spolupracovat, bude mi ctí.

Prosím vyplňte dotazník pravdivě. Všechny otázky mají přímý vliv na výši pojistného. Zatajení, nebo neúplné informace mohou vést v případě pojistné události k odmítnutí pojistného plnění pojišťovnou. Prosím o co nejpřesnější zadání parametrů pojištění. Při změně zadání jsou i rozdílné výsledky. Roční pojištění může vycházet levněji u jedné pojišťovny, a to samé pojištění na 6 měsíců u jiné pojišťovny. V případě, že chcete více variantních nabídek s různou dobou nebo s různými spoluúčastmi, prosím uveďte to do poznámek na konci dotazníku. Pokud chcete jen vědět, kolik by stálo pojištění daného letadla či kluzáku pro potřebu kalkulace provozních nákladů, tak to prosím rovněž uveďte. Většinou jsem schopen odhadnout nebo zjistit přibližnou výši pojistného. A nyní se prosím pusťte do vyplňování dotazníku :-).