Pojištění odpovědnosti pilota

HDG 242. Letíme správným směrem. S pojištěním odpovědnosti pilota budete v klidu i když ten směr nebude správný.

Pojištění odpovědnosti pilota za škodu na zapůjčeném letadle je pojištění, které kryje škody, které způsobíte na cizím letadle. Příklad: létáte na letadle aeroklubu, které je pojištěné havarijně se spoluúčastí 100 000,-Kč. Když letadlo poškodíte a škoda bude 80 000,- Kč, tak budete muset zaplatit 80 000,- protože škoda je nižší než spoluúčast. Když budete mít sjednáno pojištění odpovědnosti pilota, pojišťovna zaplatí 72 000,-Kč za vás a vy zaplatíte pouze 8000,-Kč protože jste si sjednal spoluúčast 10%. Toto pojištění se nevztahuje na vaše vlastní letadla. Ani v případě, že jej vlastní vaše firma.

Pokusím se zde nejprve popsat, jaký je mezi nabízenými pojišťovnami rozdíl, protože pro každého bude vhodné jiné pojištění.

ČSOB Pojišťovna a.s.

+ Jsou pojištěna všechna letadla bez rozdílu imatrikulací. Pokud létáte na letadlech registrovaných třeba na Slovensku, pojištění se vztahuje i na tyto letadla. Možnost připojistit si i náhradu finanční škody způsobené majiteli letadla tím, že nemůže letadlo po dobu opravy půjčovat a přichází o svůj zisk.

+ Možnost volby spoluúčasti 5 nebo 10 %.

+ Jste pojištění v celém světě, včetně  Austrálie a Nového Zélandu.

+ Pokud jste pojištění více let po sobě bez pojistné události, dostanete slevu za bezeškodní průběh. V tomto případě je to nejlevnější možnost, jak se pojistit a zároveň získat největší pojistné krytí na trhu.

– pořád stojí nějaké peníze.

ERGO pojišťovna a.s.

+ Územní platnost na celý svět

+ Cena pojištění

– Při účasti na leteckých vystoupeních se zvyšuje spoluúčast na 50% sjednaného limitu pojistného plnění.

– Při pojištění nad 200 tis. Kč musí mít letadlo havarijní pojištění, jinak se plní jen do limitu 200 000,- Kč

Doporučuji si důkladně přečíst obsah smlouvy, zejména rozsah pojištění.

V případě vašeho zájmu o pojištění odpovědnosti za škody, způsobené na zapůjčeném letadle prosím použijte příslušný kalkulátor. Spoluúčast je 10% pro pojištění poskytované ERGO pojišťovnou a.s., ČSOB pojišťovna a.s. umožňuje volbu spoluúčasti 5% nebo 10% . Pojištění je možné uzavřít nejdéle na 12 měsíců u ERGO pojišťovny také na neurčito.  Poskytovatelem pojištění je ERGO pojišťovna a.s., ČSOB Pojišťovna a.s., dle zvoleného pojistitele. Počátek pojištění pro ČSOB pojišťovnu a.s. je možný nejdříve další kalendářní den po připsání platby na účet č. 2400802271/2010 vedený u FIO banky a.s., které slouží jako projevení souhlasu s požadovaným pojištěním, místo podpisu smlouvy. Pojistný certifikát bude vystaven a zaslán po zaplacení na adresu uvedenou v objednávce. Nebude li platba za pojištění připsána na účet č. 2400802271/2010 vedený u FIO banky a.s. do tří pracovních dnů od odeslání objednávky, tak pojištění nevznikne a objednávka bude stornována. Do poznámky pro příjemce platby prosím napište jméno pojištěného pro snazší identifikaci Vaší platby. V případě jakýchkoli dotazů mě prosím kontaktujte. Pokud potřebujete pojistit více jak 5 pilotů najednou (například celý aeroklub), tak mi prosím napište, udělám vám samostatnou pojistnou smlouvu. Bude to pro Vás pohodlnější řešení.

Důležité upozornění! Ani jedno pojištění se nevztahuje na piloty balónů.

Pro kalkulace a sjednání  pojištění navštivte náš e-shop.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *